Njoftim për qytetarët mbi masat e marra nga shteti i Izraelit mbi CoronaVirus

 
Njoftojme te interesuarit se qeveria izraelite ka ndërmarrë një sërë masash në kuadrin e përhapjes së CoronaVirus. Përvec udhëtarëve nga Kina, Hong-Kong, Tailanda, Macao, Singapor, Koreja Jugut, Japonia, së fundmi edhe udhëtarët nga Italia do t’i nënshtrohen karantinimit 14 ditor në Izrael.
Ministria izraelite e Shëndetësisë, me një deklaratë publike, bëri me dije se Dekreti i Karantinimit për udhëtarët nga Italia, hyn në fuqi menjëherë, dhe i referohet kujtdo qytetari italian apo të huaj, që udhëton nga Italia në Izrael duke filluar nga data 27 Shkurt dhe në vijim, do të izolohet në karantinë për një periudhë kohore prej 14 ditësh. Per me teper, referojuni link-ut me poshte.
 
https://www.health.gov.il/English/Topics/Diseases/corona/Pages/default.a...

Adresa

Ambasada Shqiptare
Laz-Rom Building, 11 Tuval Street,
Ramat Gan 5252226, Israell

Tel / Fax

Tel: 00972 03-5465866
Fax: 00972 03-6883314
Cel: 00972 (0) 54 904 2813
Nr. i emergjences: 00972 (0) 54 904 2813

E-MAIL

embassy.telaviv@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E Diel - E Enjte
9:00- 17:00