Prezantimi i agjendës së Izraelit në arenën shumëpaleshe në prag të hapjes së sesionit të 76 -të të UNGA!

Ambasadori Canaj mori pjesë në një konferencë prezantuese ne daten 2 Shtator në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Izraelit me qëllim prezantimin e Axhendës së Izraelit në arenën shumëpalëshe para hapjes së sesionit të 76 -të të UNGA. Ky takim për trupin diplomatik të akredituar në Izrael shërbeu si dhe një mundësi për të prezantuar Kandidatin e Izraelit në Komisionin e te Drejtës Ndërkombëtare të OKB -së ILC.

 

Takimi ne fjale u zhvillua në MPJ dhe u drejtua nga Drejtori Politik i Ministrisë, Ambasadori Alon Bar.

Adresa

Ambasada Shqiptare
Laz-Rom Building, 11 Tuval Street,
Ramat Gan 5252226, Israell

Tel / Fax

Tel: 00972 03-5465866
Fax: 00972 03-6883314
Cel: 00972 (0) 54 904 2813
Nr. i emergjences: 00972 (0) 54 904 2813

E-MAIL

embassy.telaviv@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E Diel - E Enjte
9:00- 17:00