Pritje ne Ambasade për nder të Delegacionit tonë pjesëmarrës në Eurovison 2019

Në ambjentet e Ambasades, u organizua pritja për nder të Delegacionit tonë pjesëmarrës në Eurovison 2019, I cili u mbajt në 14-18 Maj neTel Aviv. Jonida Maliqi dhe artistet tane që sollen tingujt shqiptar ne Tel Aviv kete vit, na dhuruan emocione të vecanta gjatë takimit me ta. Kënga me të cilën Shqipëria u përfaqësua në Eurovision “Ktheju tokes”, u komentua gjerësisht në qarqet artistike të Tel Aviv-it dhe të organizatorëve të Eurovision si dhe të Kan TV, Televizioni kombëtar izraelit, si një perfaqësimin dinjitoz, që ngriti lart edhe njëherë vlerat artistike të ekipit tonë, duke qenë një nga këngët finaliste të Festivalit. Urime Jonida, Urime Shqipëri!

Adresa

Ambasada Shqiptare
Laz-Rom Building, 11 Tuval Street,
Ramat Gan 5252226, Israell

Tel / Fax

Tel: 00972 03-5465866
Fax: 00972 03-6883314
Cel: 00972 (0) 54 904 2813
Nr. i emergjences: 00972 (0) 54 904 2813

E-MAIL

embassy.telaviv@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E Diel - E Enjte
9:00- 17:00