Shpallet Dite Zie Kombetare 27 Nentor 2019 ne nder te viktimave te termetit qe goditi dje Shqiperine

NJOFTIM
Me Vendim të Këshillit të Ministrave, dita e sotme 27 nëntor 2019, shpallet Ditë Zie Kombëtare.
Sot, Përfaqësia jonë në Izrael, ka ulur flamurin në gjysëmshtizë në nderim të viktimave dhe të dëmtuarve nga tërmeti i djeshëm, dhe në orën 12.00 do të mbahet një minutë heshtje
Libri i Ngushëllimeve do të jetë i hapur gjatë ditës së sotme 27 nëntor nga ora 12:00-15:00 si dhe  paraditen e 28 nëntorit nga ora 10:00-13:00.
Adresa elektronike e vënë në dispozicion për përcjelljen e ngushëllimeve është: Condolences@mfa.gov.al
 
 

 

Adresa

Ambasada Shqiptare
Laz-Rom Building, 11 Tuval Street,
Ramat Gan 5252226, Israell

Tel / Fax

Tel: 00972 03-5465866
Fax: 00972 03-6883314
Cel: 00972 (0) 54 904 2813
Nr. i emergjences: 00972 (0) 54 904 2813

E-MAIL

embassy.telaviv@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E Diel - E Enjte
9:00- 17:00