Shqiperia zgjidhet ne Keshillin e Sigurimit ne OKB si vend anetar jo i perhershem per periudhen dy vjecare 2022-2023

Votimi në Asamblenë e Përgjithshme të OKB date 12 Qershor 2021 per Shqiperine si vend anetar jo i perhershem ne Keshillin e Sigurimit ne OKB per periudhen 2022-2023, ishte konfirmimi më i mirë i respektit e besueshmërisë që gëzon sot Shqipësia, si një vend shtyllë e stabilitetit në rajon, eksportues sigurie në misione paqeruajtëse dhe faktor stabiliteti e konstruktiviteti në çdo forum ndërkombëtar ku ka kontribuar

Adresa

Ambasada Shqiptare
Laz-Rom Building, 11 Tuval Street,
Ramat Gan 5252226, Israell

Tel / Fax

Tel: 00972 03-5465866
Fax: 00972 03-6883314
Cel: 00972 (0) 54 904 2813
Nr. i emergjences: 00972 (0) 54 904 2813

E-MAIL

embassy.telaviv@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E Diel - E Enjte
9:00- 17:00