Sulmet e 11 shtatorit 2001 ngjarje që nuk do të shlyhen nga kujtesa kolektive!

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme Olta Xhacka me rastin e 20 vjetorit të goditjes së World Trade Center në New York si dhe sulmeve në Pentagon, deklaroi se goditjet kundër SHBA dhe ngjarjet e 11 shtatorit 2001 janë një nga ato ngjarje që vështirë do të shlyhen ndonjëherë nga kujtesa. Por mbi të gjitha, 11 shtatori është një ditë për të përkujtuar e nderuar kujtimin e atyre mijëra jetëve të pafajshme të humbura atë ditë e për të qenë më të bashkuar se kurrë edhe në emer të tyre, kundër terrorizmit e ekstremizmit.

 

#NeverForget #NeverForgoten

Adresa

Ambasada Shqiptare
Laz-Rom Building, 11 Tuval Street,
Ramat Gan 5252226, Israell

Tel / Fax

Tel: 00972 03-5465866
Fax: 00972 03-6883314
Cel: 00972 (0) 54 904 2813
Nr. i emergjences: 00972 (0) 54 904 2813

E-MAIL

embassy.telaviv@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E Diel - E Enjte
9:00- 17:00