Takim me drejtuesit e Fondacionit "Raoul Wallenberg"

 

Sot zhvilluam nje bisede frytdhenese me bashkethemeluesin e Fondacionit  "Raoul Wallenberg" me qender ne Nju Jork, Baruch Tenenbaum dhe Zv.Presidentin, Daniel Rainer.

 

Takimi u fokusua ne projektin e ketij fondacioni per te certifikuar Shqiperine si "House of Life", ne shenje respekti per kontributin e popullit shqiptar ne shpetimin e hebrejve gjate Luftes II Boterore. Po keshtu per te rikonstruktuar shtepite dhe banesat ku u strehuan hebrejte gjate Holokaustit.

 

Drejtuesit e Fondacionit shprehen gadishmerine te kontribuojne financiarisht per ndertimin e nje Memoriali ne kryeqytetin e Shqiperise, kushtuar ketij Akti Sublim dhe unik te popullit shqiptar.

Adresa

Ambasada Shqiptare
Laz-Rom Building, 11 Tuval Street,
Ramat Gan 5252226, Israell

Tel / Fax

Tel: 00972 03-5465866
Fax: 00972 03-6883314
Cel: 00972 (0) 54 904 2813
Nr. i emergjences: 00972 (0) 54 904 2813

E-MAIL

embassy.telaviv@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E Diel - E Enjte
9:00- 17:00