Takohen ne Zoom Kryetaret e Grupeve Parlamentare te Miqesise me Izraelin

Viti i Ri Hebraik Rosh Hashanah 5781 bëri bashkë në një konferencë kryetarët e grupeve parlamentare të miqësisë me Izraelin nga e gjithë bota, pjesë e së cilës ishte edhe deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti, kryetarja e Grupit Parlamentar të Miqësisë Shqipëri-Izrael.
“Shqipëria dhe Izraeli kanë rrënjët e një miqësie historike nga e cila ka buruar një simbiozë përkrahjeje dhe kapërcime sfidash të përbashkëta. Partneriteti nga viti në vit konsolidohet”, shkruan Gjylameti në rrjetet sociale, duke uruar: “Gëzuar Vitin e Ri Hebraik Rosh Hashanah 5781!”

Adresa

Ambasada Shqiptare
Laz-Rom Building, 11 Tuval Street,
Ramat Gan 5252226, Israell

Tel / Fax

Tel: 00972 03-5465866
Fax: 00972 03-6883314
Cel: 00972 (0) 54 904 2813
Nr. i emergjences: 00972 (0) 54 904 2813

E-MAIL

embassy.telaviv@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E Diel - E Enjte
9:00- 17:00