Ne kuader te nismes "Tetori i Librit", Ambasada e RSH ne Podgorice organizoi nje mbremje letrare me pranine e autoreve shqiptare ne Malin e Zi

Ne kuader te nismes "Tetori i Librit", Ambasada e RSH ne Podgorice organizoi nje mbremje letrare me pranine e autoreve shqiptare ne Malin e Zi, dashamires te librit dhe nxenes te shkolles shqip ne Tuz.
Libri shqip, letrat shqip, letersia shqip, jane ato qe percjellim ne menyren me te mire te lexuesi jone dhe i huaj, vlerat, traditat, historine dhe pasurine tone shpirterore.
Keto ne rradhe si me larte, jane elemente te rendesishem per ruajtjen dhe promovimin e gjuhes dhe letersise shqipe, dhe rrjedhimisht edhe te kombit tone. Faleminderit dhe mirenjohje per profesoret: Nikolle Berishaj, Anton Gojcaj, Mark Lucgjonaj dhe Marjan Lulgjuraj, poashtu dhe per moderatoren Fedra Raiceviq, per perkushtimin dhe dedikimin e tyre profesional.

Adresa

Ambasada Shqiptare
Bulevar Dzordza Vashingtona br.98
Capital Plaza, 81000 Podgorica Montenegro

Tel / Fax

Tel: +38220671772
Fax: +38220671772
Emergjencat: +382 67 288 757

E-MAIL

embassy.podgorica@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00