Takim i Ambasadorit Z.Ridi Kurtezi me Kryeministrin e Malit te Zi Z.Dritan Abazoviq

Urova  për detyrën Z. Dritan Abazoviq, Kryemistër i MZ dhe riafirmova qëndrimin e Qeverisë shqiptare për të zgjeruar dhe për të intensifikuar më tej marrëdhëniet midis dy vendeve tona, duke përshpejtuar reformat e duhura në dobi të axhendës së integrimit europian.

Adresa

Ambasada Shqiptare
Bulevar Dzordza Vashingtona br.98
Capital Plaza, 81000 Podgorica Montenegro

Tel / Fax

Tel: +38220671772
Fax: +38220671772
Emergjencat: +382 67 288 757

E-MAIL

embassy.podgorica@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00