Artikuj

Ministri Bushati merr pjesë në Ministerialin e OSBE-së në Potsdam

Albanian

 

 

Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati mori pjesë në Ministerialin e OSBE-së, me ftesë të Ministrit të Jashtëm Gjerman, Frank-Walter Steinmeier, në Potsdam, në Gjermani.

Vijon punimet Konferenca e Ambasadorëve në MPJ

Albanian

 

Gjatë ditës së dytë të punimeve të Konferencës së Ambasadorëve, krerët e përfaqësive të RSH-së në botë morën pjesë në tre panele tematike, të cilat kishin si synim diskutimin e temave më të rëndësishme të politikës së jashtme shqiptare.

Ministri Bushati dhe Ministri i Jashtëm italian Gentiloni çelin Konferencën së Ambasadorëve 2016 – Lançohet Tirana Initiative

Albanian

 

Në mjediset e Ministrisë së Punëve të Jashtme çeli punimet Konferenca e Ambasadorëve, një aktivitet tre ditor, i cili mbledh në Tiranë titullarët e përfaqësive diplomatike dhe konsullore të Republikës së Shqipërisë në botë. 

Çel punimet Konferenca e Ambasadorëve 2016

Albanian

 

Ministri Bushati zhvillon takim me Ndihmës Sekretaren amerikane të Shtetit Victoria Nuland

Albanian

 

Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati priti në një takim Ndihmës Sekretaren amerikane të Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Victoria Nuland, e cila po zhvillon një vizitë në Tiranë. 

Zhvillohen punimet e Samitit të NATO-s në Varshavë

Albanian

 

Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati mori pjesë në punimet e Samitit të Krerëve të Shteteve dhe Qeverive të vendeve anëtare të NATO-s, që po zhvillon punimet në Varshavë, ne 8-9 korrik 2016.

Pages

Adresa

Ambasada Shqiptare
119049, Ulica Mytnaja, dom 3,
kvartira 8 Moskva, Russia

Tel / Fax

Tel.: +7 495 982 38 52 (3)
Fax.:+7 495 982 38 54
Numri i emergjencës +7 929 968 05 38 (Vetëm për shtetasit shqiptarë)

E-MAIL

embassy.moscow@mfa.gov.al

Orari i pritjes së sektorit konsullor

E hënë- E premte
11:00 - 14:00