Artikuj

Samiti i Parisit: vijon me projekte konkrete procesi i integrimit të Ballkanit Perëndimor

Albanian

 

Më 4 korrik 2016, Ministri i Punëve të Jashtme mori pjesë në Samitin e Parisit për Ballkanin Perëndimor, si etapa e radhës e Procesit të Berlinit, në vazhdën e samiteve të organizuara në Berlin (2014) dhe Vjenë (2015). 

Ne daten 1 korrik u mbajt ne Soçi Ministeriali i Jashtem i BEDZ-it

Albanian

http://www.ambasadat.gov.al/russia/sites/default/files/%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE%201_1.JPG

Ne daten 1 korrik u mbajt ne Soçi Ministeriali i Jashtem i BEDZ-it nen kryesimin e Federates Ruse. Delegacioni shqiptar u kryesua nga Ambasadori i RSH ne Federaten Ruse, Arben Gazioni

Deputetët e Kuvendit të RSh marrin pjesë në punimet e Asamblesë Parlamentare të Organizatës së Bashkëpunimit Ekonomik të Detit të Zi.

Albanian

Ne datat 28-29 qershor nje grup nga Kuvendi i RSh, i kryesuar nga deputeti Namik Dokle mori pjese ne punimet e Asamblese Parlamentare te Organizates se Bashkepunimit Ekonomik te Detit te Zi (BEDZ) ne kuadrin e kryesimit te radhes nga Federata Ruse ne kete organizate.

Orkestra Simfonike e Radio-Televizionit Shqiptar zhvillon koncert në qytetin e Janinës

Albanian

 

Orkestra Simfonike e Radio Televizionit Shqiptar (RTSH), e përbërë nga 50 muzikantë të talentuar, morën pjesë në koncertin e organizuar në datën 24 Qershor 2016 në qytetin e Janinës. 

Ministri Bushati zhvillon vizitë në Hungari

Albanian

 

Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati zhvilloi një vizitë në Hungari, me ftesë të Ministrit të Punëve të Jashtme dhe të Tregtisë së Hungarisë, Peter Szijjarto.

Forumi Nderkombetar i Ekonomise ne Sankt Peterburg

Albanian

 

 

Ministri i Energjise dhe Industrise, z. Damian Gjiknuri, merr pjese ne Forumin Nderkombetar te Ekonomise ne Sankt Peterburg, ku jane te pranishem mjaft  lidera boterore dhe perfaqesues te biznesit.

Gjermania në mbështetje të reformës në drejtësi

Albanian

Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati priti në takim Ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës Federale të Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, i cili po zhvillon një vizitë në Tiranë. 

SHQIPËRIA NË EURO 2016

Albanian

Shqipëria në Euro 2016, Francë.jpg (1907×1034)

Pages

Adresa

Ambasada Shqiptare
119049, Ulica Mytnaja, dom 3,
kvartira 8 Moskva, Russia

Tel / Fax

Tel.: +7 495 982 38 52 (3)
Fax.:+7 495 982 38 54
Numri i emergjencës +7 929 968 05 38 (Vetëm për shtetasit shqiptarë)

E-MAIL

embassy.moscow@mfa.gov.al

Orari i pritjes së sektorit konsullor

E hënë- E premte
11:00 - 14:00