Artikuj

MPJ lançon konkursin e fotografisë #ColoursofAlbania - Ngjyrat e Shqipërisë

Albanian

 

Ministria e Punëve të Jashtme në bashkëpunim me kompaninë Telekom Albania organizuan gjatë mbrëmjes së djeshme aktivitetin promovues të konkursit fotografik #ColoursofAlbania - Ngjyrat e Shqipërisë.

Ministri Bushati priti në takim Ministrin e Jashtëm të Polonisë Waszczykowski

Albanian

 

Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Shqipërisë Ditmir Bushati priti në takim Ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Polonisë Witold Waszczykowski, i cili po zhvillon një vizitë në Shqipëri. 

Angazhim i ndërsjellë për zgjidhjen e çështjeve dypalëshe me Greqinë

Albanian

Ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë Ditmir Bushati priti sot në takim Ministrin e Punëve të Jashtme të Greqisë Nikolaos Kotzias, i cili po zhvillon një vizitë dy ditore në Tiranë. 

Zhvillohet në Prishtinë Mbledhja e tretë e Përbashkët ndërmjet Qeverisë së Republikës së Shqipërisë dhe Qeverisë së Republikës së Kosovës

Albanian

 

U zhvillua në Prishtinë Mbledhja e tretë e Përbashkët ndërmjet Qeverisë së Republikës së Shqipërisë dhe Qeverisë së Republikës së Kosovës, e bashkëdrejtuar nga Kryeministri i  Kosovës Isa Mustafa, dhe  Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama.

Ministri Bushati zhvillon vizitë në Selinë e Shenjtë

Albanian

Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati, zhvilloi një vizitë në Selinë e Shenjtë ku, përveç takimit me homologun e tij Mons. Paul Richard Gallagher, Sekretar i Marrëdhënieve me Shtetet, ai pati edhe një audiencë me Papa Franceskun.

Colours of Albania

Albanian

Ministri Bushati zhvillon vizitë në Francë, në prag të Samitit të Parisit

Albanian

Ministri Bushati zhvilloi një vizitë në Francë, në kuadër të përgatitjeve për Samitin e vendeve të Ballkanit Perëndimor. Ky Samit do të mbahet në Paris në fillim të muajit korrik, si etapa e radhës e Procesit të Berlinit, në vazhdën e samiteve të organizuara në Berlin (2014) dhe Vjenë (2015).

Pages

Adresa

Ambasada Shqiptare
119049, Ulica Mytnaja, dom 3,
kvartira 8 Moskva, Russia

Tel / Fax

Tel.: +7 495 982 38 52 (3)
Fax.:+7 495 982 38 54
Numri i emergjencës +7 929 968 05 38 (Vetëm për shtetasit shqiptarë)

E-MAIL

embassy.moscow@mfa.gov.al

Orari i pritjes së sektorit konsullor

E hënë- E premte
11:00 - 14:00