Ambasadori Pëllumb Qazimi takim me ambasadorin e Brazilit

Ambasadori Pëllumb Qazimi priti në një takim kortezie ambasadorin e sapoemëruar të Brazilit në Slloveni, Eduardo Prisco Paraiso Ramos. 
 
Bashkëbiseduesit diskutuan për marrëdhëniet ndërmjet dy vendeve tona, si dhe marrdhëniet me Slloveninë. Gjithashtu, në bisedën e tyre ata u ndalën tek zhvillimet më të fundit në Ballkanin Perëndimor.

Adresa

Ambasada Shqiptare
Tavčarjeva ulica 10
1000 Ljubljana
Slovenia

Tel / Fax

Tel. +38615473650
Fax +38615473652
Nr. emergjence
+38631240760

E-MAIL

embassy.ljubljana@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
08:00 - 16:00