Zv.Ministri i Brendshëm Julian Hodaj, viziton Tuqinë.

Zv.Ministri i Brendshëm Julian Hodajpo zhvillon një vizitë në Turqi. I shoqëruar nga Ambasadori i RSH-së në Ankara, z. Kastriot Robo, Hodaj ka nisur axhendën e takimeve në Ministrinë e Brendshme turke me Ministrin Suleyman Soylu, ku u vlerësua bashkëpunimi i ngushtë mes dy vendeve, si dhe komunikimi në fusha të interesit të përbashkët si ajo e sigurisë etj.

Adresa

Ambasada Shqiptare
İlkbahar Mahallesi, Medeni Müdafi Sokak, No 35,
Çankaya, Ankara

Tel / Fax

Tel. +90312 4416103
Fax.+ 90312 4416109
Nr. i emergjences :+90 544 962 26 17

E-MAIL

embassy.ankara@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00