105 vjetori i Pavaesise se Shqiperise dhe Dita e Dita e forcave te armatosura

Libraria e Kongresit Amerikan kete vit mikepriti 105 vjetorin e pavarsise se Shqiperise dhe Diten e Forcave te Armatosura. Ne keto festime te Ambasades se RSH ishin te mikepritur Z. Ditmir Bushati Minister per Europen dhe Punet e Jashtme, Senatori Gery Peterson dhe Kongresmeni Eliot Engel.
Fjalet pershendetese ne kete aktivetite treguan me se miri se midis Shqiperise dhe Shteteve te Bashkuara te Amerikes ka nje mardhenie te shkelqyer bshkepunimi.

Adresa

Ambasada ne Uashington
2100 S Street, NW
Washington DC 20008

Tel / Fax

Tel.: +1-202-223 4942
Fax: +1-202-628 7342
Numri i emergjencës: +1 347 241 4434

E-MAIL

embassy.washington@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 15:00