Ekspozite me vepra te artisteve Shqipetare ne Banken Boterore

Ne ambjetentet e Bankes Boterore ne Washington D.C, u perurua ekspozita me vepra te piktoreve te njohur Shqipetar Gazment Leka, Ardian Isufi, Aedian Kapo, Eros Dibra dhe Idlir Koka. Aktiviteti u organizua fale mbeshtetjes se Drejtorit Ekzekutiv te Bankes Boterore per Shqiperine, Greqine, Italine, Z. Patrizio Pagano, Keshilltares se tij Zj. Greta Minxhozi dhe Koleksionistit te njohur tr Shqiperise z. Perparim Kalo.
Ambasadorja beri nje ekspoze te artit pamor Shqipetar nder vite duke theksuar etapat dhe veshtiresit te cilat ai ka kaluar. Gjithashtu Ambasadorja Faber theksoi rolin dhe kontributin qe arti Shqipetar ka dhene ne percimin dhe forcimin e identitetit tone.

Adresa

Ambasada ne Uashington
2100 S Street, NW
Washington DC 20008

Tel / Fax

Tel.: +1-202-223 4942
Fax: +1-202-628 7342
Numri i emergjencës: +1 347 241 4434

E-MAIL

embassy.washington@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 15:00