Ministrja e Punëve të Jashtme Olta xhaçka takon Sekretarin Amerikan të Shtetit, Antony Blinken në përfundim të dialogut strategjik, Shqipëri- ShBA.

Shqipëria e vlerëson shumë partneritetin e saj strategjik me SHBA-të dhe jemi të bindur se kjo marrëdhënie do të thellohet dhe zgjerohet më tej në të ardhmen duke u ndërtuar mbi themelet e qëndrueshme të miqësisë midis vendeve dhe njerëzve tanë.
Së bashku më të fortë!

Adresa

Ambasada ne Uashington
2100 S Street, NW
Washington DC 20008

Tel / Fax

Tel.: +1-202-223 4942
Fax: +1-202-628 7342
Numri i emergjencës: +1 347 241 4434

E-MAIL

embassy.washington@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 15:00