Ambasadori Ermal Muça mori pjesë në pritjen e organizuar nga znj. Mélanie Joly, Ministre e Punëve të Jashtme të Kanadasë, në prag të festave të fundvitit

Në datë 09 dhjetor 2022, znj. Mélanie Joly, Ministre e Punëve të Jashtme të Kanadasë, zhvilloi një pritje në prag të festave të fundvitit, për nder të krerëve të misioneve diplomatike, me prani të Kryeministrit Justin Trudeau. Në këtë pritje mori pjesë edhe z. Ermal Muça, Ambasador i Shqipërisë në Kanada. 

Në fokus të bisedave me autoritetet vendase ishin Samiti Bashkimi Evropian-Ballkani Perëndimor, i mbajtur në Tiranë në 06 dhjetor 2022, si edhe partneriteti midis Shqipërisë dhe Kanadasë.

Në pritje u promovua edhe xhubleta shqiptare, e cila se fundmi u be pjesë e trashëgimisë kulturore në mbrojtjen e UNESCO-s.

 

Adresa

Ambasada Shqiptare
130 Albert Street, suite
302 Ottawa, ON, KIP 5G4

Tel / Fax

Tel. +1 613 236 3053
Tel: +1 613 236 3053
Fax. +1 613 236 0804

Only Emergency Cases! Tel: 001 613 864 75 75

E-MAIL

embassy.ottawa@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00