Ministrja Xhaçka takon Ndihmës Sekretaren e Shtetit Noyes: Bashkë për zgjidhjen e situatës humanitare të afganëve

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, ka zhvilluar një takim me Ndihmës Sekretaren e Shtetit për Byronë e Popullsisë, Refugjatëve dhe Migracionit, Julieta Valls Noyes.
Ministrja Xhaçka dhe Ndihmës Sekretarja Noyes diskutuan mbi partneritetin e fortë Shqipëri-SHBA dhe bashkëpunimin e mundshëm në të ardhmen mes dy vendeve.
Kryediplomatja shqiptare u shpreh krenare për rolin e Shqipërisë në strehimin dhe transferimin e afganëve dhe për ndihmën e dhënë ndaj tyre.

Adresa

Adresa e Misionit
30, Rue Tenbosch,
1000 Bruxelles

Tel / Fax

Tel. +32 2 640 3544
+32 2 644 3329
Fax. + 32 2 640 31 77
Emergency Tel. 0032485401237

E-MAIL

mission.eu@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00