Berlin, Xhaçka takon homologun Kuleba: Ukraina dhe Ballkani Perëndimor meritojnë një perspektivë të qartë evropiane

14 maj 2022   Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, ka zhvilluar një takim me Ministrin e Punëve të Jashtme të Ukrainës, Dmytro Kuleba.    Ministrja Xhaçka dhe Ministri Kuleba ndanë të njëjtin mendim se Ukraina dhe Ballkani Perëndimor meritoj

 

Ministrja e Bujqësisë në Poloni - Shqipëria zgjidhet nëndrejtuese e Sesionit të 33-të të Konferencës Rajonale Europiane të FAO

Më 11-13 maj 2022, Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca zhvilloi një vizitë në Lodz, Poloni në Lodz, ku mori pjesë në Sesionin e 33-të të Konferencës Rajonale Europiane të FAO, në të cilën Shqipëria u zgjodh nëndrejtuese. Kjo tryezë përbën themelin më të

 

Konferenca e Donatorëve për Ukrainën, Shqipëria kontribuon me 1 milion euro

5 Maj 2022   Kryeministri Edi Rama iu adresua Konferencës së Donatorëve për Ukrainën në sesionin e posaçëm, ku kryetarët e shteteve dhe qeverive u bënë pjesë e mbështetjes për Ukrainës përmes kontributit dhe angazhimit të shteteve përkatëse.   Në këtë konfe

 

Ministrja Kushi vizitë zyrtare në Poloni për një bashkëpunim të ri mes dy vendeve në fushën e Sportit

Me ftesë të Ministres Polake të Sportit dhe Turizmit Anna Krupka, Ministrja e Arsimit dhe Sportit Evis Kushi zhvilloi një vizitë zyrtare në Varshavë, ku vendosën një bashkëpunim të ri mes dy vendeve në fushën e sportit. Së shpejti ky bashkëpunim do të konkretizohet me nënshkrimin

 

Adresa

Ambasada Shqiptare
Ul. .Altowa 1, 02-386
Warszawa,Poland

Tel / Fax

Tel.: +48 22 824 14 27
Fax.:+48 22 824 14 26
Raste urgjente: +48 501194910

E-MAIL


ambasada@albania.waw.pl
embassy.warsaw@mfa.gov.al

'

Orari zyrtar

E hënë- E enjte
08:30 - 17:00
E premte
08:30 - 14:30