Albania Calls 2022

Agjencia Shqiptare e Zhvillimit të Investimeve (AIDA), është Agjencia kryesore qeveritare që promovon investimet nëpërmjet identifikimit të mundësive për investime. AIDA ofron shërbime dhe mbështetje, ofron informacion dhe këshillim të përditësuar, garanton asistencë në fazat proced

 

Shqipëria aplikon regjimin pa viza, gjatë periudhës së sezonit turistik

  Shqipëria aplikon regjimin pa viza, gjatë periudhës së sezonit turistik: Shhtetasit e Arabisë Saudite, Bahreinit, Omanit, Katarit dhe Tailandës udhëtojnë për në Shqipëri pa vizë, për qëndrim afatshkurtër, me dokumentin e pasaportës, nga  20 Prill deri më 31 Dhjet

 

Takim me Ministrin saudit të Mjedisit, Ujërave dhe Bujqësisë

Takim me Ministrin saudit të Mjedisit, Ujërave dhe Bujqësisë.   Më 30 Nëntor 2021, Ambasadori i Republikës së Shqipërisë në Mbretërinë e Arabisë Saudite zhvilloi një takim me Ministrin saudit të Mjedisit, Ujërave dhe Bujqësisë, Z. Abdulrahman Abdulmohsen A. AlFadley. Diskutuam

 

Njoftim

  Ambasada bën me dije se kompania saudite “Flynas”, do të vazhdojë fluturimet direkte me Shqipërinë, nga data 01 maj 2022, Riad-Tiranë-Riad, me tre fluturime në javë, të Mërkurën, të Premten dhe të Dielën, dhe nga data 03 qershor 2022, Xheda- Tiranë- Xheda, me dy fluturi

 

Adresa

Ambasada Shqiptare
Diplomatic Quarter, Al Fazari Plaza, Unit No. G16
P.O.Box 94 004, Riyadh 11693

Tel / Fax

Tel. +966 11 281 6535
Fax. +966 11 281 6536
Nr. i emergjences : 00966501422449

E-MAIL

embassy.riyadh@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00