104-vjetori i Pavarësisë

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Mbretërinë e Arabisë Saudite organizoi pritjen me rastin e 104-vjetorit të Pavarësisë me pjesëmarrjen e Guvernatorit të Rajonit të Riadit, Princ Faisal bin Bandar bin Abdulaziz Al-Saud,Zv.Ministrin saudit të Punëve të Jashtme, Ambasadorin Azzam Bin Abdul-Kareem Al-Gain dhe Zv.Ministrin e Punëve të Jashtmë të Republikës së Shqipërisë, Mr. Halil Hyseni

Adresa

Ambasada Shqiptare
Diplomatic Quarter, Al Fazari Plaza, Unit No. G16
P.O.Box 94 004, Riyadh 11693

Tel / Fax

Tel. +966 11 281 6535
Fax. +966 11 281 6536
Nr. i emergjences : 00966501422449

E-MAIL

embassy.riyadh@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00