Ambasadori Shiba me Princ Faisal, Guvernator i Riadit

09.06.2015, Ambasadori Sami Shiba u prit, në zyrën e tij, nga Guvernatori i Rajonit të Riad-it, Princ Faisal bin Bandar bin Abdulaziz. Gjatë takimit, u bisedua lidhur me ecurinë e marrëdhënieve dypalëshe, në të gjitha fushat, si dhe perspektivën e bashkëpunimit në vazhdim.

Adresa

Ambasada Shqiptare
Diplomatic Quarter, Al Fazari Plaza, Unit No. G16
P.O.Box 94 004, Riyadh 11693

Tel / Fax

Tel. +966 11 281 6535
Fax. +966 11 281 6536
Nr. i emergjences : 00966501422449

E-MAIL

embassy.riyadh@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00