Ambasadori Shiba merr pjesë në Takimin e Zyrtarëve të Lartë të OBI-së

Ambasadori i Republikës së Shqipërisë në Mbretërinë e Arabisë Saudite, Sami shiba, merr pjesë në Takimin e  Zyrtarëve të Lartë të Organizatës së Bashkëpunimit Islamik, që u mbajt në selinë e Organizatës së Bashkëpunimit Islamik, në Xheda, Arabia Saudite, më 23-28 korrik 2016, ku u diskutuan dhe miratuan dokumentat për Sesionin e 43-të të Këshillit të Ministrave të Jashtën të OBI-së, (SESSION      OF        THE     EDUCATION AND ENLIGHTENMENT – PATH      TO        PEACE AND CREATION), që do të mbahet në Tashkent, Uzbekistan, në datat 18-19 tetor 2016.

Adresa

Ambasada Shqiptare
Diplomatic Quarter, Al Fazari Plaza, Unit No. G16
P.O.Box 94 004, Riyadh 11693

Tel / Fax

Tel. +966 11 281 6535
Fax. +966 11 281 6536
Nr. i emergjences : 00966501422449

E-MAIL

embassy.riyadh@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00