Ambasadori Shiba takon MPJ të Jemenit, Abdulla

Ambasadori i Republikës së Shqipërisë, Sami Shiba, takon Ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Jemenit Dr. Reyad Yassin Abdulla

Më 08 nëntor 2015, Ambasadori i Republikës së Shqipërisë, Sami Shiba, zhvilloi një takim me Ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Jemenit Dr. Reyad Yassin Abdulla. Gjatë takimit, ndanë vlerësimin për nivelin e mirë të marrëdhënive midis dy vendeve, si dhe shprehën vullnetin pozitiv për riaktivizimin e marrëdhënieve në të gjitha fushat, veçanërisht në fushën ekonomike, nxitjen e dialogut politik, shkëmbimin e vizitave të nivelit të lartë, nënshkrimin e marrëveshjeve të bashkëpunimit etj.

Adresa

Ambasada Shqiptare
Diplomatic Quarter, Al Fazari Plaza, Unit No. G16
P.O.Box 94 004, Riyadh 11693

Tel / Fax

Tel. +966 11 281 6535
Fax. +966 11 281 6536
Nr. i emergjences : 00966501422449

E-MAIL

embassy.riyadh@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00