Ambasadori Shiba visitë në Mejlis Alshura

Ambasadori i Republikës së Shqipërisë Sami Shiba vizitoi Mejlis Alshura dhe u prit nga Dr. Zuhair F. AlHarthi, Zv.Kryetari i Grupit të Miqësisë Shqipëri- Arabi Saudite në Mejlis Alshura, (Parlament), dhe disa anëtarë të tij.

Në takim u vlerësua nivelin i marrëdhënieve midis dy vendeve dhe u shpreh angazhimi I përbashkët për thellimin e bashkëpunimit në të gjitha fushat, me interest ë ndërsjelltë, si dhe u nënvizia rëndësia e shkëmbimit të vizita të nivelit të lartë.

Adresa

Ambasada Shqiptare
Diplomatic Quarter, Al Fazari Plaza, Unit No. G16
P.O.Box 94 004, Riyadh 11693

Tel / Fax

Tel. +966 11 281 6535
Fax. +966 11 281 6536
Nr. i emergjences : 00966501422449

E-MAIL

embassy.riyadh@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00