Kryeministri Rama pret Princ Alwaleed

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Sh.T.Z. Edi Rama, takon  LT. Princ AlWaleed.
 
Më 25 Gusht 2017, Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Sh.T.Z. Edi Rama, priti në takim,  LT. Princ AlWaleed, President i “Kingdom Holding Company” dhe President i “AlWaleed Fondation”, gjatë vizitës që zhvilloi në Shqipëri.
 
http://www.kingdom.com.sa/albanian-pm-receives-prince-alwaleed-in-tirana

Adresa

Ambasada Shqiptare
Diplomatic Quarter, Al Fazari Plaza, Unit No. G16
P.O.Box 94 004, Riyadh 11693

Tel / Fax

Tel. +966 11 281 6535
Fax. +966 11 281 6536
Nr. i emergjences : 00966501422449

E-MAIL

embassy.riyadh@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00