Ministrja Kodheli pritet nga ZV Princi i Kurorës Princ Mohammad

Ministrja Kodheli - vizitë zyrtare në Arabinë Saudite
 
Ministrja e Mbrojtejs, znj. Mimi Kodheli, gjatë vizitës zyrtare në Mbretërinë e Arabisë Saudite, (9-11 Tetor 2016),  u prit nga Zëvendës Princi i Kurorës, ZV.KM i Dytë dhe Ministër i Mbrojtjes, Lartësia e Tij Mbretërore, Muhammad bin Salman bin Abdulaziz Al-Saud. Gjatë këtij takimi të dy zyrtarët u ndalen tek marrëdhëniet mes dy vendeve tona dhe nevoja për thellimin e bashkëpunimit në fusha të rëndësishme dhe me interes të përbashkët.
 
Gjatë qëndrimit të saj në Mbretërinë e Arabisë Saudite, Ministrja Kodheli vizitoi struktura të ndryshme ushtarake dhe disa të tjera që lidhen me sigurinë.

Adresa

Ambasada Shqiptare
Diplomatic Quarter, Al Fazari Plaza, Unit No. G16
P.O.Box 94 004, Riyadh 11693

Tel / Fax

Tel. +966 11 281 6535
Fax. +966 11 281 6536
Nr. i emergjences : 00966501422449

E-MAIL

embassy.riyadh@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00