Dita Arbëreshe dhe Samiti i III i Diasporës

Nën kujdesin e Kryeministrit të Republikës së Shqipërisë, z. Edi Rama, Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka kënaqësinë t’ju ftojë në Ditën Arbëreshe dhe Samitin e III të Diasporës, që do të zhvillohen më datat 22-23 nëntor 2023, në Tiranë.   Për pjesmarrjen tuaj

 

Marrëdhëniet midis Republikës së Shqipërisë dhe Emirateve të Bashkuara Arabe

Marrëdhëniet politike:   Marrëdhëniet diplomatike midis të dyja vendeve janë vendosur më 1 qershor 1992 dhe që prej asaj date dhe deri më sot marrëdhëniet kanë njohur zhvillime pozitive, duke u karakterizuar nga një trend gjithnjë në rritje. Nga të dyja vendet dhe në nivelet më

 

AMBASADORI I RSH NË EBA, Z. RIDI KURTEZI, DORËZON LETRAT E KREDENCËS PRANË PRESIDENTIT TË EBA, SHEIKHUT MOHAMED BIN ZAYED AL NAHYAN

Ambasadori i Republikës së Shqipërisë në Emiratet e Bashkuara Arabe, Z. Ridi Kurtezi, dorëzoi Letrat e Kredencës pranë Presidentit të Emirateve të Bashkuara Arabe, Lartësisë së Tij, Sheikh Mohamed bin Zayed Al Nahyan.   Gjatë cereminisë, Ambasadori përcolli përshëndetjet më të

 

Sherbimi Konsullor Online

Shërbimet Konsullore Online Kjo platformë ofron procedurat e automatizuara dhe dixhitalizimin e të gjitha shërbimeve konsullore TË NDERUAR QYTETARË, Pasi te klikoni ne link-un me poshte, duke klikuar mbi sejcilin nga shërbimet konsullore të listuara, Ju keni mundësi të informoheni mbi pr

 

Adresa

Ambasada Shqiptare
Villa nr. 75
(Ahmed bin Mohammed Al Suwaidi Street.),
Mushrif Area, Abu Dhabi, UAE
United Arab Emirates

Tel / Fax

Tel: + 971 (0) 26582505
Fax: +971 (0) 56582705
Nr. i emergjences: 00971 50 980 7881

E-MAIL


embassy.UAE@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00