Ambasadorja Donika Hoxha u nderua sot me Urdhrin e Kalorësit Madara të rangut 1

Në një ceremoni të veçantë, ambasadorja Donika Hoxha u nderua sot me Urdhrin e Kalorësit Madara të rangut 1 nga Presidenti i Republikës së Bullgarisë, Rumen Radev, për kontributin e saj në zhvillimin dhe thellimin e marrëdhënieve bullgaro-shqiptare, të cilat bazohen në besim reciprok, mirëkuptim dhe miqësi.

Adresa

Ambasada Shqiptare
Rruga Aksaskos, 20, kati i 4-rt
Sofje, Bullgari

Tel / Fax

Tel. +359 29433857
Fax. +3592 943 3069
Emergency
+359 89 4311493

'

E-MAIL

embassy.sofia@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E enjte
09:00 - 17:00

E premte
09:00 - 15:00