Ministrja Xhaçka pret në aeroport Angela Merkel: Mirënjohje për mbështetjen e saj për integrimin e Shqipërisë dhe Ballkanit Perëndimor në BE

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, ka pritur në aeroportin e Rinasit kancelaren gjermane Angela Merkel. 
Ministrja Xhaçka i shprehu mirënjohen kancelares Merkel për mbështetjen e saj për integrimin e Shqipërisë dhe gjithë Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian. 
"Nder dhe kënaqësi t’i uroja mirëseardhjen Kancelares Gjermane, Angela Merkel, e cila mbërriti në Tiranë për takime të rëndësishme me Kryeministrin Edi Rama dhe liderët e rajonit. Mirënjohje për mbështetjen e saj për integrimin evropian të Ballkanit Perëndimor si dhe për forcimin e bashkëpunimit dhe zhvillimin e rajonit tonë", shkroi ministrja Xhaçka në rrjetet sociale. 
Kryediplomatja shqiptare shoqërohej nga ambasadori i Shqipërisë në Gjermani, Artur Kuko dhe ai i Gjermanisë në vendin tonë, Peter Zingraf.

Postal Address

Mission of Albania
30, Rue Tenbosch,
1000 Bruxelles

Tel / Fax

Tel. +32 2 640 3544
+32 2 644 3329
Fax. + 32 2 640 31 77
Emergency Tel. 0032485401237

E-MAIL

mission.eu@mfa.gov.al

OPENING TIMES

Monday to Friday
09:00 - 17:00