Bisedë telefonike me homologen bullgare/ Ministrja Xhaçka: Bullgaria mbështet anëtarësimin e Shqipërisë në BE

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, ka zhvilluar një bisedë telefonike me Zëvendëskryeministren dhe Ministren e Jashtme të Bullgarisë, Ekaterina Zaharieva.
Ministrja Xhaçka vlerësoi mbështetjen që Bullgaria ka treguar për anëtarësimin e Shqipërisë dhe gjithë Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian.
Kryediplomatja Xhaçka u shpreh se Shqipëria dhe Bullgaria kanë akoma sfida të rëndësishme përpara, dhe se e vetmja mënyrë për t'i dalë për zot atyre është bashkëpunimi mes dy vendeve.

Adresa

Adresa e Misionit
30, Rue Tenbosch,
1000 Bruxelles

Tel / Fax

Tel. +32 2 640 3544
+32 2 644 3329
Fax. + 32 2 640 31 77
Emergency Tel. 0032485401237

E-MAIL

mission.eu@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00