Ministrja Xhaçka takon Tanja Fajon: Një mike dhe mbështetëse e fortë e integrimit të Shqipërisë në BE

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, ka zhvilluar një takim me Zv.Kryeministren dhe Ministren e Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Tanja Fajon.
Ministrja Xhaçka uroi Tanja Fajon për marrjen e postit të Ministrit të Punëve të Jashtme, teksa vlerësoi mbështetjen që ajo ka treguar ndaj integrimit të Shqipërisë në Bashkimin Evropian.
“Mirënjohje për përpjekjen e saj të palodhshme dhe optimizmin për bashkëpunimin midis Shqipërisë dhe Sllovenisë”, u shpreh ministrja në rrjetet sociale.
Takimi i Ministres Xhaçka me Ministren Fajon vjen vetëm pak momente para fillimit të ministerialit të SEECP në Selanik.

Adresa

Adresa e Misionit
30, Rue Tenbosch,
1000 Bruxelles

Tel / Fax

Tel. +32 2 640 3544
+32 2 644 3329
Fax. + 32 2 640 31 77
Emergency Tel. 0032485401237

E-MAIL

mission.eu@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00