Ministrja Xhaçka takon zv/kryeministrin e parë të MV: Mbështetje të plotë për nismën për regjistrimin e popullsisë

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, priti në një takim Zëvendëskryeministrin e parë të Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi.
Ministrja Xhaçka shprehu vlerësimin maksimal për qëndrimet e faktorit shqiptar dhe rolin vendimtar të tyre, në rrugëtimin evropian të Maqedonisë së Veriut.
Përmes një postimi në rrjetet sociale, Kryediplomatja Xhaçka deklaroi se e mbështet plotësisht nismën e vendit fqinj për regjistrimin e popullsisë, teksa i bëri thirrje qytetarëve shqiptarë brenda dhe jashtë vendit që të regjistrohen.

Adresa

Adresa e Misionit
30, Rue Tenbosch,
1000 Bruxelles

Tel / Fax

Tel. +32 2 640 3544
+32 2 644 3329
Fax. + 32 2 640 31 77
Emergency Tel. 0032485401237

E-MAIL

mission.eu@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00