Ministrja Xhaçka telefonon Augusto Santos Silva: Vlerësim maksimal për mbështetjen e Portugalisë në rrugëtimin tonë drejt BE

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, ka zhvilluar një bisedë telefonike me Ministrin e Punëve të Jashtme të Portugalisë, Augusto Santos Silva.
Ministrja Xhaçka vlerësoi përpjekjet e Portugalisë për të çuar përpara integrimin e Shqipërisë dhe të gjithë Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian. 
“Shpresojmë që Konferenca e Parë Ndërqeveritare të zhvillohet ashtu siç është premtuar, për t’i hapur rrugën Shqipërisë për të vazhduar përpara”, u shpreh kryediplomatja në rrjetet sociale

Adresa

Adresa e Misionit
30, Rue Tenbosch,
1000 Bruxelles

Tel / Fax

Tel. +32 2 640 3544
+32 2 644 3329
Fax. + 32 2 640 31 77
Emergency Tel. 0032485401237

E-MAIL

mission.eu@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00