Xhaçka takon ambasadoren Monika Zuchniak-Pazdan: Polonia mbështet integrimin e Shqipërisë në BE

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, zhvilloi një takim me ambasadoren e re të Republikës së Polonisë në Tiranë, Monika Zuchniak-Pazdan.
Ministrja Xhaçka përgëzoi ambasadoren Pazdan për marrjen e mandatit, ndërsa shprehu mirënjohjen për mbështetjen e fortë dhe të vazhdueshme të Polonisë për procesin e integrimit të Shqipërisë në BE.
Gjithashtu, kryediplomatja Xhaçka vlerësoi mbështetjen polake për kandidaturën e Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit të OKB për termin 2022-2023,  duke theksuar se kjo mbështetje do të jetë reciproke

Adresa

Adresa e Misionit
30, Rue Tenbosch,
1000 Bruxelles

Tel / Fax

Tel. +32 2 640 3544
+32 2 644 3329
Fax. + 32 2 640 31 77
Emergency Tel. 0032485401237

E-MAIL

mission.eu@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00