Artistes Glikeria i dhurohet Certifikatë Mirënjohjeje nga Ambasada

Është gjithmonë kënaqësi kur takon mbretëreshën e këngës greke Glikerinë. Ambasadorja znj. Luela Hajdaraga dhe diplomatë të Ambasadës, i dhuruan Çertifikatën e Mirënjohjes artistes së madhe, këngëtares së fëmijërisë së shumë prej nesh, artistes që promovon dimensionin e lidhjes jo vetëm gjeografike, por edhe kulturore që ekziston mes dy vendeve tona.

Në 15 shtator, Glikeria në bashkëpunim me Bashkinë e Tiranës bën realitet ëndrrën shumëvjeçare të artëdashësve të muzikës greke në një koncert në amfiteatrin e Liqenit. Glikeria shoqërohet në këtë koncert edhe nga muzikanti i mirënjohur shqiptar në Greqi, Dasho Kurti.

Adresa

Ambasada Shqiptare
Vekiareli 7 Filothei 15237,
Athens. GR

Tel / Fax

Tel. +30 210 6876212
+30 2106876213
+30 2106876215
+30 210 6876200
Fax. +30 210 6876223
Nr. i emergjencave : +30 694165 8183

E-MAIL

embassy.athens@mfa.gov.al
Zyra Konsullore

consulate.athens@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00
Sektori Konsullor
9:00-14:30