Sopranoja Ermonela Jaho interpreton në Greqi

 

Sopranoja shqiptare Ermonela Jaho e cilësuar nga Gazeta ndërkombëtare “The Economist” si sopranoja më e vlerësuar në botë, më 14, 16, 20, 25/10/2020, ka interpretuar në skenën e re të Operas dhe Baletit grek të Qendrës Kulturore të Fondacionit “Stavros Niarchos”, rolin e saj më të madh si “Madame Butterfly” e Giacomo Puccinit.

Znj. Jaho ka shprehur mirënjohjen e saj për mikpritjen tepër të ngrohtë e të denjë, në vizitën e saj të parë në Athinë, të shumëpritur, duke përcjellë mesazhin se arti bashkon njerëzit.

Znj. Jaho me interpretimin e saj, i dhuroi komunitetit shqiptar në Greqi, kënaqësi dhe krenari të veçantë.

#Proudofyou

Adresa

Ambasada Shqiptare
Vekiareli 7 Filothei 15237,
Athens. GR

Tel / Fax

Tel. +30 210 6876212
+30 2106876213
+30 2106876215
+30 210 6876200
Fax. +30 210 6876223
Nr. i emergjencave : +30 694165 8183

E-MAIL

embassy.athens@mfa.gov.al
Zyra Konsullore

consulate.athens@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00
Sektori Konsullor
9:00-14:30