VIZITA E KRYEMINISTRIT EDI RAMA NË FITUR 2024

Ambasada e Shqipërisë në Madrid me Ambasadoren znj.Entela Gjika, bashkë me kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, z.Edi Rama dhe ministren e turizmit dhe mjedisit, znj.Mirela Kumbaro, kanë qënë pjesëmarrës në panairin e madh global të turizmit “FITUR Madrid” që u mbajt më

 

Ermonela Jaho shkëlqen në Teatro Real në Madrid

U çel në mbrëmjen e 12 dhjetorit në Teatro Real në Madrid sezoni i operës “La bohème”, të kompozitorit Giacomo Puccini.  Në premierë shkëlqeu me performancën e saj të magjishme sopranoja jonë, zn. Ermonela Jaho. Në rolin e Mimì-t, znj. Jaho dhuroi emocione të jashtëzakons

 

Asambleja e 24-të e Përgjithshme e Organizatës Botërore të Turizmit

Asambleja e 24-të e Përgjithshme e Organizatës Botërore të Turizmit (UNWTO) u mbajt në Madrid nga 30 nëntori deri më 3 dhjetor 2021 me pjesëmarrjen e më shumë se 1000 përfaqësuesve të qeverive, kompanive dhe organizatave ndërkombëtare nga 135 vende, duke përfshirë Shqipërinë.  

 

Forumi VI Rajonal i Unionit për Mesdheun

Në Barcelonë u mbajt Forumi i 6të i Unionit për Mesdheun, dt. 28 – 29 nëntor 2021, ku mori pjesë delegacioni shqiptar i kryesuar nga ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, SHTZ. Olta Xhaçka.   Si vend mesdhetar dhe pjesë e kulturës së jashtëzakonshme të këtij rajoni Shqipër

 

Adresa

Embajada de Albania
Calle Lagasca, 68 . 1ºB,
28001 MADRID

Tel / Fax

Tel. +34 91 562 6985
Fax. +34 91 561 3775
Nr. i emergjencës:+34 606 376 830

E-MAIL

embassy.madrid@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00