NJOFTIM

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Bernë, njofton të gjithë shtetasit shqiptarë në Zvicër se Ambasada do të jetë e mbyllur në datë 02 dhe 03 maj 2022 me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Punëtorëve dhe Festës së Fitër Bajramit. 
Shërbimet konsullore do të rifillojnë në datë 04 maj (ditë e mërkurë) 2022. 
Për çdo rast emergjence lutemi të kontaktoni në adresën dhe numrin e poshtëshënuar:
e-mail: embassy.bern@mfa.gov.al
Nr. emergjencës: +41774099729
Duke përfituar nga ky rast, Ambasada ju uron Gëzuar Ditën e Punëtorëve dhe Festën e Fitër Bajramit!

Adresa

Ambasada Shqiptare
Pourtalesstrasse 45 A,
CH-3074 Muri bei, Bern

Tel / Fax

Tel. +41319526010
Fax +4131 9526012
Nr. i emergjences: +41774099729

E-MAIL

embassy.bern@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00