Diplomacia Kulturore

Ambasadorja e Ambasade se Shqiperise ne Washington DC, Zonja Floreta Floreta Fber, mundesoi prezantimin e punes se Diplomacise Shqipetare dhe diskutoi me studiues dhe Diplomate ne Konferencen Vjetore per Diplomacine Kulturore ne OKB.

Adresa

Ambasada ne Uashington
2100 S Street, NW
Washington DC 20008

Tel / Fax

Tel.: +1-202-223 4942
Fax: +1-202-628 7342
Numri i emergjencës: +1 347 241 4434

E-MAIL

embassy.washington@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 15:00