Vizite e Studenteve ne United States Capitol

Gjate vizites ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes, Studentet Shqipetar u takuan dhe me Senatorin e Michigan, Z. Gary Peters, i cili i falenderoi  per kete takim dhe i uroi te gjithe Shqipetareve" Gezuar Diten e Pvarsise".

Adresa

Ambasada ne Uashington
2100 S Street, NW
Washington DC 20008

Tel / Fax

Tel.: +1-202-223 4942
Fax: +1-202-628 7342
Numri i emergjencës: +1 347 241 4434

E-MAIL

embassy.washington@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 15:00