Ambasadorja Luela Hajdaraga takohet me Ministrin e Punëve të Jashtme të Greqisë Nikos Dendias

Në këtë takimin, shumë miqësor dhe të hapur, bashkëbiseduesit diskutuan mbi marrëdhëniet shqiptaro-greke dhe perspektivën e thellimit të bashkëpunimit në fusha me interes të përbashkët, zhvillimet politike në vendet respektive, hapjen sa më shpejt të negociatave për anëtarësim Shqipëri-BE, situatën aktuale të pandemisë Covid-19 dhe bashkëpunimin mes vendeve, lehtësimin e lëvizjes në pikat e përbashkëta të kalimit kufitar, si dhe lidhur me komunitetin shqiptar në Greqi dhe mbështetjen e tij.

Adresa

Ambasada Shqiptare
Vekiareli 7 Filothei 15237,
Athens. GR

Tel / Fax

Tel. +30 210 6876212
+30 2106876213
+30 2106876215
+30 210 6876200
Fax. +30 210 6876223
Nr. i emergjencave : +30 694165 8183

E-MAIL

embassy.athens@mfa.gov.al
Zyra Konsullore

consulate.athens@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00
Sektori Konsullor
9:00-14:30