"Ditët e Shqipërisë"|06.10.21|Teatri "Katina Paxinou"

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Greqi në bashkëpunim me Agjencinë Kombëtare të Diasporës, fton të gjithë bashkëatdhetarët ditën e mërkurë, data 6 tetor, ora 19:00-21:00 në Teatrin e hapur “Katina Paxinou” në Attiko Alsos, për të shijuar këngë dhe valle popullore të interpretuar mjeshtërisht nga Ansambli Kombëtar i Këngëve dhe Valleve Popullore, në bashkëpunim me Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit të Shqipërisë.

Hyrja është falas. Përdorimi i maskës është i detyrueshëm.

Një mbrëmje artistike premtuese e paharrueshme. Mos e humbisni!

Adresa

Ambasada Shqiptare
Vekiareli 7 Filothei 15237,
Athens. GR

Tel / Fax

Tel. +30 210 6876212
+30 2106876213
+30 2106876215
+30 210 6876200
Fax. +30 210 6876223
Nr. i emergjencave : +30 694165 8183

E-MAIL

embassy.athens@mfa.gov.al
Zyra Konsullore

consulate.athens@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00
Sektori Konsullor
9:00-14:30