Takim me Ambasadorin lituanez në Athinë, z. Rolandas Kačinskas

Znj. Luela Hajdaraga, Ambasadore e Republikës së Shqipërisë në Greqi, u prit në një takim kortezie nga Ambasadori i Republikës së Lituanisë në Greqi, i akredituar edhe në Republikën e Shqipërisë (jo-rezident), z. Rolandas Kačinskas.

Gjatë bashkëbisedimit, i cili u zhvillua në një atmosferë shumë miqësore, u vlerësuan marrëdhëniet dypalëshe shumë të mira, u diskutua mbi perspektivat për një bashkëpunim edhe më të gjerë midis dy vendeve, si dhe u shpreh mbështetja e plotë e Lituanisë për integrimin e vendit tonë në BE.

Adresa

Ambasada Shqiptare
Vekiareli 7 Filothei 15237,
Athens. GR

Tel / Fax

Tel. +30 210 6876212
+30 2106876213
+30 2106876215
+30 210 6876200
Fax. +30 210 6876223
Nr. i emergjencave : +30 694165 8183

E-MAIL

embassy.athens@mfa.gov.al
Zyra Konsullore

consulate.athens@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00
Sektori Konsullor
9:00-14:30