Ambasadori i Republikës së Shqipërisë në Hungari Z. Ilirian Kuka i ka paraqitur Letrat Kredenciale Shkëlqesisë së tij Dr.Tamás Sulyok, President i Hungarisë

Ambasadori i Republikës së Shqipërisë në Hungari Z. Ilirian Kuka i ka paraqitur Letrat Kredenciale Shkëlqesisë së tij Dr.Tamás Sulyok, President i Hungarisë, duke e akredituar atë si Ambasador të Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë të Republikës së Shqipërisë në Hungari. Z.Iliran K

 

Akademia Diplomatike e Budapestit, Ministri Hasani: integrimi në BE garancia e vetme për një Ballkan Perëndimor të sigurtë

Humbja e Ballkanit Perëndimor nuk është një opsion për Bashkimin Evropian, pasi kjo do të dëmtonte seriozisht kredibilitetin e saj. Kështu u shpreh Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, në fjalën e tij në Akademinë Diplomatike t

 

Ministri Hasani në Hungari: Besimplotë në mbështetjen e rrugëtimit evropian të Shqipërisë.

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, është pritur në Budapest nga Ministri i Punëve të Jashtme dhe Tregtisë të Hungarisë, Peter Szijjarto. Ministri Hasani vlerësoi mbështetjen e vazhdueshme të Hungarisë në rrugëtimin e Shqipërisë drejt BE, teksa nënvizoi se mar

 

Vizite ne qytetin e Egerit ku do te vendoset Busti i Heroit Kombetar Skenderbeu

E ngarkuara me pune a.i. e ambasadēs në Budapest znj. Gentiana Mburimi dhe Konsulli i Nderit të Shqipërisë në Pesc, Hungari Z Avni Hafuzi, u takuan sot me përfaqesues të institucioneve hungareze, z.Szanyi Pèter, skulptor arti, Dr. Szepes Làszló Sándornè, historiane arti, z.Hidas Bence,

 

Adresa

Ambasada Shqiptare
Budapest 1062;
Andrassy ut 132; 2/3, Hungary

Tel / Fax

Tel: +3613361098
Fax. +3613361098
Numri i emergjencave +36 30 201 3676

E-MAIL

embassy.budapest@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E enjte: 8:30-17:00
E premte: 8:30-14:30

Shërbimi konsullor
E hënë - E premte: 10:00-12:00