Ambasadori Ilir Tepelena takon Sekretaren e Shtetit Iulia Matei

"Kënaqësi e veçantë të takohem sërish me Sekretaren e Shtetit Iulia Matei" - shkruan Ambasador Tepelena në postimin e tij në Facebook dedikuar këtij takimi. Më tej, ai shton se mbështetja e Rumanisë në fillimin sa më parë të negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë me BE, ekspertiza dhe asistenca konkrete e saj në negocimin e kapitujve të ndryshëm, si dhe forcimi i mëtejshëm i bashkëpunimit dypalësh dhe atij rajonal, në fokus të bisedimeve të zhvilluara sot në MPJ rumune.
 
23/10/2020

Adresa

Ambasada Shqiptare
Str.Duiliu Zamfirescu no.7,
Sector1 , Bucuresti

Tel / Fax

Tel.: +40212119829
Fax.: +40212108039
Numri i emergjences: +40 733368444

E-MAIL

embassy.bucharest@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00