Ndahet nga jeta Mami Lulja - një prej ikonave të Komunitetit historik shqiptar të Rumanisë

11 Qershor 2019 - Me hidhërim të thellë njoftojmë ndarjen nga jeta të Zonjës së madhe Shqiptare që një Komunitet i tërë e quante “Mami Lulja”. Këtë Zonjë që ka hapur shtëpinë dhe zemrën e saj për shqiptarë të panumërt që jeta i ka sjellë në Rumani për arsye nga më të ndryshmet. Lamtumirë Mami Lule! U prehsh në paqe! Do na mungojë shumë buzëqeshja dhe ëmbëlsia jote! Do na mungojë rituali ynë i 8 Marsit me ty! 

Me këtë rast, Ambasada i shpreh ngushëllimet më të ndjera familjarëve të Mami Lules.

Adresa

Ambasada Shqiptare
Str.Duiliu Zamfirescu no.7,
Sector1 , Bucuresti

Tel / Fax

Tel.: +40212119829
Fax.: +40212108039
Numri i emergjences: +40 733368444

E-MAIL

embassy.bucharest@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00