Nisja e stërvitjes ushtarake 'DEFENDER EUROPE 21'/ Ministrja Xhaçka: Tregues i qartë i marrëdhënieve të shkëlqyera Shqipëri-SHBA

4 Maj 2021 - Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, mori pjesë në ceremoninë zyrtare të çeljes së stërvitjes ushtarake 'Defender Europe 2021'. 
Ministrja Xhaçka e cilësoi këtë si një ngjarje historike që tregon qartë marrëdhëniet e shkëlqyera mes Shqipërisë dhe SHBA-ve. 
"DEFENDER EUROPE 21, përgatitjet për të cilën pata nderin t’i ndjek nga afër gjatë drejtimit të Ministrisë së Mbrojtjes, është dëshmia më e qartë e marrëdhënieve të shkëlqyera me SHBA, seriozitetit të Shqipërisë si vend anëtar i NATO-s, por edhe i profesionalizmit të Forcave të Armatosura", u shpreh ajo.

Adresa

Ambasada Shqiptare
Str.Duiliu Zamfirescu no.7,
Sector1 , Bucuresti

Tel / Fax

Tel.: +40212119829
Fax.: +40212108039
Numri i emergjences: +40 733368444

E-MAIL

embassy.bucharest@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00